RYBKA BUILDING, a.s.

Zajištěno nemovitým majetkem
Moravskoslezský kraj
Nemovitosti
Výnos
12 % p.a.
Způsob splácení
Balonově
Splatnost
36 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 15 430 000 Kč / 16 000 000 Kč
Zainvestováno 15 430 000 Kč / 16 000 000 Kč
Podílí se 556 investorů
Částečně zainvestovaná investice

Ne vždy se povede vybrat cílovou částku investice a proto společně s klientem hledáme jiné řešení.  Více informací

Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Kostelní 733/2b 74721 Kravaře

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti RYBKA BUILDING, a.s.

Příběh

Title

Kdo nezná důvěrně Ostravu jako své boty, tomu možná název Marica nic moc neřekne. Pokud byste zašli do ostravské Poruby a zeptali se místních, moc pozitivních věcí byste se nedozvěděli. Na bývalém nákupním centru se podepsal zub času a jeho stav je žalostný. Zboží zde totiž vystřídali bezdomovci a pochybné existence. Není proto překvapením, že budova je dlouho trnem v oku nejen místním obyvatelům, ale i radnici.

Pro jednoho přítěž, pro druhého příležitost
Osud Marici se rozhodl změnit pan Rybka se svou stavební firmou. Ten má v plánu tomuto místu vdechnout nový život a ze stávajícího objektu vytvořit 51 nových bytů a 6 nebytových prostor pro komerční účely. Kromě bytů zde vznikne také 32 garážových stání a parkoviště pro dalších 22 vozidel. Plán počítá také s výstavbou dětského hřiště.

Silná podpora ze strany města
Tento záměr se setkal s obrovskou podporou od zastupitelů města, kteří se těší, že squaterskou základnu vystřídá moderní budova, která nabídne moderní bydlení. Tomuto záměru hraje do karet fakt, že město již na celý záměr vydalo stavební povolení.

Společnost Rybka zde zúročí své zkušenosti z obdobných projektů. Jen namátkou můžeme zmínit Rezidence Tabulky, na kterých se podíleli investoři Fingoodu a mnoho dalších developerských projektů.

Fáze projektu
Projekt je koncipován na 2 a půl roku. V první fázi společnost zakoupí nemovitost, na kterou má podepsanou rezervační smlouvu. Dalším krokem je samotná realizace stavby. Ta bude rozdělena do několika samostatných tranší dle aktuální prostavěnosti projektu. Průběh celé stavby bude kontrolován stavebním expertem s více než 30 letou praxí.

K dostavbě bytů dojde v horizontu 2,5 let. To nabízí obrovskou výhodu v tom, že se jich nedotkne současné ochlazení na realitním trhu.

Zajištění projektu
To, že pan Rybka tomuto projektu opravdu věří dokazuje i jeho osobní jištění. Celý projekt bude zajištěn nejen nemovitým majetkem, ale také z 20 % z vlastních zdrojů pana Rybky.

Navíc čerpání jednotlivých tranší bude podmíněno předložením rezervačních smluv od budoucích kupujících ve výši alespoň 50% vyčerpané části úvěru.

Historie společnosti

Téměř třicetiletou historii rodinného podniku započal pan Norbert Rybka, který se původně zaměřoval na výstavbu inženýrských sítí.  Postupně pak začala převládat klasická stavební výroba. Po mnoha úspěšných letech se jeho podnikání v roce 2007 transformovalo do spol. Rybka - stavby a služby s.r.o., kde otěže po svém otci převzal jeho syn David Rybka.

Ten díky získaným zkušenostem z rodinného podnikání společnost dále profesionalizoval a značně rozšířil pole působnosti. Dnes se jeho společnosti věnují nejen výstavbě a rekonstrukcím, ale i zateplování budov, občanské a průmyslové výstavbě, pokladáce dlažeb či realitním službám.

Právě provázanost těchto služeb nabízí panu Rybkovi skvělou konkurenční výhodu. Realizaci bytů provede se svou stavební společností a o jejich prodej se pak postará jeho realitní společnost.

Bilance pana Rybky

  • 9 úspěšně splacených úvěrů
  • investorům vráceno 122 247 803 Kč
  • investoři vydělali 8,1 mil. Kč
David Rybka
David Rybka

Rodinná firma Rybka vyrostla díky crowdfundingu.

„Je to win-win způsob financování. Investorům zaručuje zajímavý výnos a nám dává možnost rychle dokončit naše stavby a postupně růst,“ říká současný šéf rodinného podniku David Rybka.