HENDERSON Invest s.r.o.

Výnos
8 % p.a.
Způsob splácení
Balonově
Splatnost
12 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 5 212 200 Kč / 5 000 000 Kč
Zainvestováno 5 212 200 Kč / 5 000 000 Kč Podílí se 146 investorů

Základní informace

  • Písecká 1967/5 13000 Praha

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti HENDERSON Invest s.r.o.

Příběh

Na Staroměstském náměstí v centru Mladé Boleslavi stojí historický bytový dům s velmi vkusně opravenou fasádou a novými okny. Uvnitř je však nemovitost ve stavu před kompletní rekonstrukcí a s skvělým potenciálem na vybudování nových, velmi dobře situovaných bytů a nebytových prostor.

A právě proto tato budova padla do oka panu Savynetsovi, který stojí v čele společnosti HENDERSON invest s.r.o. Ta se zaměřuje na obnovy, rekonstrukce, prodej a pronájem nemovitostí. Pan Savynets stojí v čele hned několika úspěšných společností obdobného ražení, ve kterých během 8 let svého působení dokončili přes 150 projektů.

Se svým 50členným týmem interních i externích spolupracovníků se chystá ve zmíněné mladoboleslavské nemovitosti vybudovat 9 bytových a 1 nebytovou jednotku, z nichž část bude určena k prodeji a část k pronájmu.
„Jsme rádi, pokud můžeme vdechnout novou duši starým domům, především pokud exteriér domu působí starým dojmem, ale interiér snoubí veškeré moderní technologie, a přitom si zachová svůj původní ráz. Dům v Mladé Boleslavi je přesně takový. Nachází se uprostřed města na náměstí. Kromě několika bytů, které se v něm nachází v sobě skýtá i nebytový prostor a nevyužitou půdu, kde bychom rádi vybudovali půdní vestavbu“ říká k chystané investici pan Savynets.

Pohled na ekonomickou stránku projektu dává jedinému majiteli a jednateli HENDERSON invest jednoznačně za pravdu. Úvěr získaný prostřednictvím platformy finGOOD poputuje na nákup nemovitosti a bude tak kompletně zajištěn její hodnotou už v době jejího nákupu.

Odhad z letošního září, který (po přihlášení) naleznete v přiložených dokumentech, totiž prozrazuje, že LTV* dosáhne hodnoty 77 % ihned po nákupu a celý úvěr je tak nadstandardně zajištěn.
V pokročilejších fázích prostavěnosti a s rostoucí hodnotou zrekonstruované nemovitosti pak LTV* ještě značně poklesne.

Po zdárném dokončení rekonstrukce lze totiž počítat s odhadovanou hodnotou domu kolem 32 milionu korun! Časová náročnost rekonstrukce by přitom neměla překonat 8 měsíců a výhodou je také stavební povolení k rekonstrkci, které nabylo právní moci již v září 2021.

Velkou výhodou pro investory i zákazníky společnosti je ochota využívat moderní technologie v tomto poměrně tradičním odvětví. V HENDERSON invest používají takzvanou E-kontrolu, což je online stavební deník, ve kterém lze pohodlně z mobilu nebo počítače kontrolovat důležité aspekty stavby či rekonstrukce. Mezi nimi např. prostavěnost, klientské změny, dodržování rozpočtu a další.

Investice do developerských projektů jsou mezi investory naší platformy velmi oblíbené kvůli solidnímu (a v čase se zvyšujícímu) zajištění i stabilnímu odvětví.
A tentokrát se jedná o počin s 8% zhodnocením během pouhých 12 měsíců!

* LTV (loan to value) je poměr výší úvěru a zástávní hodnotou nemovitosti. Zjednodušeně lze říci, že čím nižší je procento, tím nižší riziko pro investora či věřitele.

Na co chceme půjčit

Společnost získané finance použije na nákup a rekonstrukci bytového domu.

Jaké jistoty nabízíme

Úvěr je zajištěn firemní směnkou s avalem majitele, notářským zápisem k přímé vykonatelnosti a zástavou nemovitého majetku.